Alan Adı Tescil ve Transfer Sözleşmesi


1. Taraflar


Domain Kayıt ve Transfer Sözleşmesi, Seviller Mah. Atatürk Bulvarı Alt Yol No:17/B Gerede/BOLU adresinde faaliyet gösterenŞekershell Internet Hizmetleri (bundan sonra Şekershell olarak anılacaktır.) Şekershell firmasının kontrolünde bulunan www.sekershell.com internet sitesi adresi üzerinden ürün ve hizmetleri satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.


2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ


2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.

2.2 Taraflar arasında görülmesi muhtemel olan anlaşmazlıklar durumunda ise sözleşme içerisindeki maddelere göre çözüm aranacaktır. Müşterinin şartları ihlal etmesi halinde, Şekershell tarafından müşterinin hesabına el koyulabilir veya hizmetleri kullanım dışı bırakabilir.

2.3 Bu sözleşmedeki maddeler Şekershell ve müşteri arasında, müşterinin sözleşmeyi onaylaması halinde yürürlüğe girer. Şekershell müşteriye sağladığı veya sağlayacağı tüm domain kayıt ve transfer kurallarını, hizmet şartlarını belirler.


3. Tanımlar


3.1 Müşteri ve Şekershell, tahsis edilen domain bilgileri ve yetkinin müşteriye ait olduğunu kabul eder.

3.2Domain hizmeti alan bir tüzel kişilik tarafından, şirketin imza yetkilisi, yetkili olarak kabul edilir.

3.3 Müşterinin gerek Şekershell’in, gerek Yetkili Kayıt Operatörü’nün belirlediği veya değişecek tüm kuralları kabul eder. ICANN tarafından Kayıt Yetkilisi olarak görevine atanmış olan kuruluşların kurallarına ve şartlarına uyulması amacıyla Şekershell tarafından bu sözleşmede düzenlemeler yapılabilir. Müşteriler değişiklik yapılma durumunu kabul eder.


4. Ücretler


Şekershell tarafından satışa sunulan hizmetlerin müşteriler tarafından talebi halinde, hizmetin ücreti kadar ödeme yapılması gerekir. Ödemeyi müşteri tarafından Şekershell’in açıkladığı ödeme yöntemlerinden birinden yapma şartı bulunur. Banka Havalesi, EFT, kredi kartları ile ödeme yapılması mümkündür. Hizmet bedelleri için yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerde TL veya Dolar ile ödeme değeri belirlense dahi TL kuruna göre ödeme yapılacaktır. Domain kayıt hizmetlerinin satın alınması durumunda, Şekershell tarafından verilen hizmet bedelinin tamamı veya bir kısmı tahsil edilemediği veya ödeme tahsil edilmiş olsa bile daha sonra yapılan bir itiraz neticesinde ödemeyi iade etmesi halinde, Şekershell ödemenin tahsili için yasal işlemlere başvuracaktır. Gereken durumlarda müşteriye sunulan hizmeti geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkına sahiptir. Hizmetin farklı bir kurum tarafından verildiği ve hizmetin sahibinin diğer kurum olduğu belirtildiği taktirde, domain ücreti de ödemeyi yapan kişiye aktarılacaktır. Müşteri tarafından belirlenmiş içeriklerin aktarılması mümkün değildir. Hizmet aktarımı yapılır.


5. Domain Yenilemeleri


5.1 Müşterinin Domain kayıtları için 1 ile 10 yıl arasında kayıt başvuruları kabul edilir. Müşteri tarafından bu süre istenen zamanda uzatılabilir Hesap kontrol panelinden sipariş geçtikten sonra ödeme yapılmalıdır. Şekershell tarafından Domain yenileme işlemlerinin yapılma sürecini takip edilme zorunluluğu bulunmaz. Müşterinin e- mail adresine uyarı mailleri gönderilecektir. Mailler için müşteri tarafından bir bildirim alınmaması durumunda Şekershell yükümlü gösterilemez. Müşterinin domain bitişini takip etme yükümlülüğü vardır.

5.2 Müşteriden domain yenileme bedeli alınamadığı taktirde, Şekershell’e kayıtlı domain, süre bitince kullanıma dışı bırakılır. 30 gün içerisinde sadece ödeme yapılarak süre uzatılabilir. 30 günün sonunda ise Redemption Period sürecine girilecek ve ICANN’a başvurulduğunda ek maliyetlerle karşılaşılacaktır. Bu durumda yenileme işleminin yapılması mümkün değildir. Süreç bitiminde ise domain tekrardan herkes için kullanıma uygun duruma gelir.


6. Sözleşme Şartı; Değişiklikler


Müşteri, Şekershell aracılığıyla domain kayıt işleminin yapıldığı sürece sözleşme maddeleri geçerlidir. ICANN kuralları gereği kayıt ve yenileme işleminden itibaren 60 gün içinde domainin başka bir firmaya aktarılması mümkün değildir. Şekershell gerek yasalar için gerekse uluslar arası domain kuralları üzerinden sözleşmede düzenlemeler yapabilir. Müşteri yapılabilcek bu değişikleri veya güncellemeleri kabul etmiş sayılır. Müşterinin domain sözleşmesini tek taraflı feshetmesi halinde herhangi bir geri iade ödemesi alamayacağını kabul etmiş sayılır.


7. Güncel Müşteri Bilgisi; Bilginin Kullanımı ve Süre Bitimi


7.1 Müşteri, aldığı hizmetler karşılığında verdiği kişisel bilgilerin doğru olmasını sağlamakla yükümlüdür. Bilgilerde değişiklik yaşandığı taktirde, Şekershell de bilgilerin güncellemesini yapmak durumundadır. Herhangi bir sebepden dolayı Bilgiler doğru olmadığı taktirde sözleşme şartlarına göre sözleşme ihlal edilmiş görülür. Şekershell, müşteriden güncel bilgilerini doğrulama talebinde bulunma hakkına sahiptir. Bu bilgiler verilmemesi durumunda Şekershell, hizmetler durdurulabilir veya iptal edebilir. MÜŞTERİ, Domain kayıt işlemleriyle verilen iletişim bilgilerinin operatör kurallarına göre kayıtlı olmasını kabul eder. Herkesin görebileceği bilgiler nedeniyle müşteri, Şekershell’i sorumlu tutamaz.

7.2 MÜŞTERİ tarafından kayıt edilmiş her bir domain için aşağıda detayları verilen bilgilerin uluslararası domain politikaları gereğince whois servislerinde herkesin görebileceği şekilde yer alır. Internet üzerinde 3. Şahısların sorgulamalar sonucu bu bilgilere ulaşabileceği ve ticarı olarak bu bilgilerin kullanılabileceği MÜŞTERİ tarafından kabul edilmiş sayılır.

  • Domain
  • E- mail adresi
  • Posta adresi
  • Ad Soyad
  • Name server sunucu bilgileri
  • Domain kayıt tarihi
  • · Domain süre bitim tarihi

8. Uyuşmazlık Çözüm Politikası


8.1 MÜŞTERİ, Şekershell tarafından uluslararası domain kuralları çerçevesinde düzenlediği “Uyuşmazlık Çözüm Politikası” nı kabul etmiş sayılır. Şekershell gerektiği zaman bu kurallarda değişikliğe gidebilir. Şekershell, hizmet alırken çözüm kurallarında yapılan değişiklikleri incelemek amacıyla belli aralıklarla Şekershell sitesindeki sözleşmeleri okumak gerektiğini kabul eder. MÜŞTERİ, bu değişiklikler nedeniyle domain kaydını iptal etmek istemesi durumunda herhangi bir iade yapılamaz.

8.2 Müşterinin bu değişikliklerden dolayı domain kaydını iptal etmek istemesi halinde ödeme iadesi yapılmaz.


9. Domain Devir İşlemleri


Domaini devretmek isteyen müşteri, Şekershell aracılığıyla devri gerçekleştirebilir. Devrim yapılması halinde domain geri alınamaz veya yeni sahibine müdahale edilemez. Domain devri yapılmadan önce tüm detayların araştırılması gereklidir. Devrin ardından yaşanabilecek anlaşmazlıklardan Şekershell sorumlu tutulamaz. Domain’in farklı bir kayıt adresine sadece transfer koduyla aktarımı sağlanır. Şekershell’in sorumluluğu, domainin aktarılması durumunda ortadan kalkar.


10. Hizmetlerin Durdurulması; Sözleşme İhlali


Müşteri, Şekershell’in veya kayıt operatörünün belirlediği tüm kuralları kabul eder. Kurallara uyulmaması durumunda Şekershell’in hizmetleri durdurma, askıya alma veya iptal etme hakkı bulunur.


11. Hizmetlerin Kısıtlanması; Reddetme Hakkı


Şekershell tarafından satılan herhangi bir domain için satış yapıldıktan sonra iptal işlemi yapılmaz. Domain adı değiştirilemez veya ücret iade edilmez. Domain hizmetini alan MÜŞTERİ aşağıdaki belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanmamayı veya başkalarına kullandırmamayı kabul ve taahhüt eder.


12. İstenmeyen E-Mail Gönderimi (SPAM)


12.1 Şekershell’in sağladığı servislere yüksek adette veya çok sayıda işlem yapılması

12.2 Mail varış adresi, paket bozma, internet paket inceleme kullanımları

12.3 Servere yasadışı giriş işlemleri, güvenlik açıklarından yararlanma veya zarar verme

12.4 Kişi veya kuruma iftira atma, zarar verme, tehdit ve taciz benzeri durumlar

12.5 5651 sayılı olan yasada tanımlanan suçlar

12.6 Terör ve nefret suçları, çocuk pornosu veya bu içeriklere sağlanan linkler

12.7 Farklı bir kişiyi taklit girişimleri

12.8 Genel ahlaka aykırı içerik barındırma


Şekershell Bu durumlarda domain hizmetini durdurma veya iptal etme hakkına sahiptir. Sözleşme ihlali halinde domain bedeli geri ödenmez.

ödeme seçenekleri