Kiralik Sunucu, VDS-VPS, Sunucu Barındırma Hizmetleri Sözleşmesi


1. TARAFLAR


İş bu sözleşme Seviller Mah. Atatürk Bulvarı Alt Yol No:17/B Gerede/BOLU adresinde faaliyet gösterenŞEKERSHELL Internet Hizmetleri (bundan sonra ŞEKERSHELL olarak anılacaktır.) ŞEKERSHELL firmasının kontrolünde bulunan www.sekershell.com internet sitesi adresi üzerinden ürün ve hizmetleri satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.


2. Sözleşmenin Başlangıç Tarihi ve Süresi


2.1 Bu sözleşmenin elektronik ortada onaylanması halinde, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşmedeki tüm şartları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

2.2 Her iki tarafın arasında oluşabilecek anlaşmazlıklar halinde maddelerde açıklanan durumlara göre çözüm yolu bulunur. Müşteriye belirtilen şartların ihlali durumunda ŞEKERSHELL tarafından ilgili hesaplar kullanım dışı bırakılabilir veya askıya alınabilir.

2.3 Sözleşme ŞEKERSHELL ile müşteri arasında, müşterinin onaylamasıyla birlikte yürürlüğe girecektir. Bu sözleşme, ŞEKERSHELL tarafından müşteriye sağlanan veya sağlanacağı taahhüt edilen hizmetlerin kurallarını barındırır.


3. Hizmet Detayı


ŞEKERSHELL’in sözleşme kapsamındaki müşteriye vereceği hizmetlerin listesi şu şekildedir;

 • ŞEKERSHELL’e ait olan Fiziksel Sunucu kiralama hizmeti
 • VPS veya VDS sunucusu
 • Sunucu Barındırması

4. Hizmet Yükümlülükleri


4.1 Müşterinin ödeme yapmasıyla birlikte hizmet kullanıma sunulur ve gerekli bilgiler müşteriye gönderilir. Özel Kurulum gerektiren durumlarda 24 ila 48 saat arasında bir sürede kurulum yapılabilir. Online anlık hizmet açılımı da söz konusudur.

4.2 ŞEKERSHELL’in nin kontrolü dışında gelişen internet hatlarında ortaya çıkabilecek olan kesinti, yavaşlık gibi problemler neticesinde oluşan erişim sorunlarından ŞEKERSHELL sorumlu tutulamaz.

4.3 ŞEKERSHELL’in hizmeti açmasının ardından sunucu üzerinde kullanılan yazılım ve donanımlarda oluşabilecek sorunlardan ŞEKERSHELL sorumlu tutulamaz.

4.4 Yedekleme sorumluluğu müşteriye aittir. Veri kaybında herhangi bir sebepten ötürü ŞEKERSHELL sorumlu tutulamaz.

4.5 Sunucuda kullanılan lisanslı yazılımlardan ŞEKERSHELL aracılığıyla karşılandığı belirtilmediği sürece müşteri sorumludur. Kuruluşlara veya kişilere verilecek zararların tazmininden müşteri sorumlu tutulur.

4.6 Müşterilere ait sunucuların içeriklerden müşteri sorumludur. Savcılık, mahkemeler, BTK veya kolluk kuvvetleri tarafından yapılacak taleplerde ŞEKERSHELL, hizmeti durdurabilir.

4.7 Kiralik Sunucu ve VPS – VDS hizmetlerinde donanımsal problemlerden ŞEKERSHELL sorumludur. Parça tedariği ve parça değişimiyle ilgili işlemler ŞEKERSHELL aracılığıyla yapılacaktır.

4.8 Sunucu desteği, paketler ve çerçevesinde verilir. Sunucu yönetimi aksi belirtilmedikçe standart olarak MÜŞTERİ sormluluğundadır. ŞEKERSHELL sunucuyu kullanıma hazır şekilde teslim eder. Yöneticiliğin müşteriye geçtikten sonra yanlış yapılandırma, dosya değiştirme, zararlı içerik, zararlı yazılım durumlarından müşteri sorumludur. ŞEKERSHELL sunucu destek fiyat tarifesine göre ücret karşılığında ödeme olanağı sunulur. Ücreti ödenmesi karşılığında bakım hizmeti verilir.

4.9 MÜŞTERİ sunucu kendine ait olsa dahi hiç bir şekilde izinsiz e-mail gönderimi (SPAM), Dolandırıcılık (Pishing) yapamaz. MÜŞTERİ kontrolü dışında yapılsa bile gerektiğinde ŞEKERSHELL haber vermeden hizmeti askıya alma hakkına sahiptir.

4.10 Sunucularda bulundurulamayacak içerikler şu şekilde belirtilmiştir;

 • IRCD
 • Canlı spor olaylarının yayını
 • Dolandırıcılık siteleri
 • Warez, korsan, yasadışı içerik siteleri
 • Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
 • Hackerlığa odaklı siteler
 • Çekiliş ve kumar siteleri
 • Gerekli izinlerin varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı olan madde satılan siteler
 • Yatırım siteleri
 • Escrow hesabı
 • Bruteforce programları, scriptleri
 • IP tarayıcılar
 • Korsan yazılım
 • IRC scriptleri

5. Ücret Tahsilat


5.1 ŞEKERSHELL tarafından verilecek hizmet için tahsil bedelinin mail yoluyla müşterilere bildirilmesi sağlanır.

5.2 ŞEKERSHELL, MÜŞTERİ tarafından hizmetin Kabul edilmesiye ödemeyi tehsil etme yetkisine sahip olur.

5.3 ŞEKERSHELL, yenileme ödemelerinin zamanında yapılmaması halinde hizmeti kullanım dışı bırakabilir. Hizmetin askıya alınması nedeniyle oluşacak zararlardan ŞEKERSHELL sorumlu değildir.

5.4 ŞEKERSHELL, hizmetleriyle ilgili faturaları düzenleyerek müşteri e-mail adresine göndermektedir.

5.5 Hizmet paketinin yenilemesi yapılmaması halinde, hizmet bitiminden itibaren 7. Günde veriler silinir.


6. Sözleşmenin Feshi


6.1 Müşteri tarafından online başvuru yapılırken, daha sonra yaşanabilecek değişiklikler de web sitesinde yayınlanır ve iletişim kanallarıyla müşteriye bildirilir. Müşteri, değişen sözleşme şartlarını da kabul etmiş sayılır.

6.2 Ödemelerin herhangi bir nedenden ötürü yapılmaması veya geciktirilmesi halinde, ŞEKERSHELL sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir.

6.3 Sözleşmede bulunan maddelere uygun olmayan davranışlar halinde Şekershell sözleşmeyi fesheder. Ücret iadesi yapmaz.

ödeme seçenekleri